Oferta

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa około godziny. Obejmuje wywiad żywieniowy i zdrowotny, analizę składu ciała, pomiar obwodów oraz ciśnienia tętniczego. Te wszystkie elementy pozwolą mi lepiej Cię poznać, a tym samy lepiej dobrać zalecenia żywieniowe i zindywidualizować dietę tak, aby przynosiła Ci maksimum korzyści.

Musisz pamiętać, że każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje innej diety. To co sprawdza się u innych, w Twoim przypadku może po prostu nie przynieść oczekiwanego efektu, a wręcz przeciwnie, może wpłynąć na pogorszenie Twojego stanu zdrowia. Właśnie dlatego tak ważne jest indywidualne podejście i dobrze skomponowana dieta, szczególnie przy prowadzeniu dietoterapii.


Jak przygotować się do wizyty?

  • Zastanów się jak obecnie wygląda Twoja dieta: co jesz, co lubisz, w jakich porach spożywasz posiłki, kiedy jesteś głodny, po czym źle się czujesz?
  • Zastanów się co skłoniło Cię do wizyty u specjalisty, co chcesz osiągnąć i jakie są Twoje oczekiwania?
  • Wykonaj podstawowe badania laboratoryjne. Są one niezbędne, abym mogła prawidło dobrać dietę i zalecenia.
  • Jeżeli wiesz, że cierpisz na jakieś schorzenie, poinformuj mnie o tym wcześniej, abyśmy mogli ustalić badania dodatkowe, które należy wykonać.
  • Wypełnij dzienniczek żywienia. Możesz pobrać go tutaj na stronie -> DZIENNIK ŻYWIENIA

Wypisz kilka kolejnych dni ze swojego jadłospisu. Bądź jak najbardziej dokładny, im więcej dowiem się o Twoich nawykach żywieniowych, tym lepiej będę mogła Ci pomóc.


 

Jak będzie wyglądała nasza współpraca?

Sam możesz zdecydować jaki charakter będzie miała nasza współpraca i jak często będziemy się spotykać. Pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się około 2-3 tygodnie od wprowadzenia zaleconej diety. Przy czym należy pamiętać, że przez cały okres naszej współpracy można kontaktować się ze mną telefonicznie lub mailowo i zgłaszać wszelkie niepokojące zmiany.

Niektórzy pacjenci wolą otrzymać gotowy jadłospis, który stopniowo modyfikujemy obserwując zmiany w masie i składzie ciała oraz wynikach laboratoryjnych.  Inni wybierają częstsze wizyty i decydując się na zindywidualizowane zalecenia, które będą zawierały odpowiednio dobrany rozkład posiłków, przykłady posiłków, zalecenia co do dozwolonych lub zakazanych produktów, wskazówki - jak dobierać produkty, jaką obróbkę zastosować, jakich przypraw używać.

Takie zalecenia pozwalają im na samodzielne komponowanie własnych posiłków, ale wiążą się ze skrupulatnym prowadzeniem dzienniczka żywienia i częstszymi wizytami kontrolnymi. Obie drogi są dobre i obie prowadzą do tego samego celu jakim jest poprawa Twojego zdrowia i samopoczucia.


Kiedy otrzymasz dietę i zalecenia?

Swoją indywidualnie dobraną dietę i zalecenia żywieniowe, otrzymasz w ciągu 7-10 dni od daty pierwszej wizyty. Przekaże Ci je na kolejnym spotkaniu, gdzie wspólnie omówimy jadłospis i odpowiem na wszelkie nurtujące Cię pytania.


Ile będzie trwać nasza współpraca?

To sprawa indywidualna. Pamiętaj, że Twój cel jest moim celem.  Jeżeli uznasz, że nasz cel został osiągnięty, wtedy możemy zakończyć współpracę.

admin, 2016-08-08 10:26:16Wstecz